Доглядова косметика: що це, як вибрати і як використовувати?

Краса – це дзеркало, що відображає наш внутрішній стан і той рівень догляду, який ми надаємо своїй шкірі. Саме шкіра має дивовижну властивість на собі відображати якість життя та здоров’я людини. Тому не дивно, що з давніх-давен їй приділяють особливу увагу, а сучасна косметична індустрія створила спеціальні продукти догляду за шкірою. Сьогодні доглядова косметика стала невід’ємною частиною нашої щоденної рутини. Але що означає термін “доглядова косметика”? У цій статті ми детально розберемося з цим питанням, а також дамо кілька слушних порад, як цю косметику вибрати і як їй користуватися.

Що таке доглядова косметика?

Доглядова косметика – це спеціальні засоби та продукти, розроблені для покращення стану шкіри, а також волосся та нігтів. Вона забезпечує необхідний догляд, живлення та захист від зовнішніх негативних впливів.

Головна мета доглядової косметики – зберегти молодість та здоров’я шкіри, запобігаючи передчасному старінню, подразненню та іншим проблемам.

Даний тип косметики допоможе шкірі:

 • покращити зовнішній вигляд;
 • підтримувати еластичність;
 • відбілити пігментацію;
 • бути гладкою та шовковистою;
 • видалити будь-які залишки косметичних засобів;
 • боротися з різними шкірними захворюваннями;
 • захищатись від впливу ультрафіолету.

Категорії

Доглядова косметика ділиться на такі категорії:

 1. Для шкіри обличчя. Засоби для очищення, зволоження, живлення та захисту.
 2. Для волосся. Це шампуні, маски, кондиціонери та стайлінг.
 3. Для нігтів. Це різні лаки, олії та аксесуари.
 4. Для захисту від сонця. Засоби захисту шкіри від ультрафіолетових променів.
уходовая косметика

Різновиди доглядової косметики для обличчя

Так як доглядова косметика для обличчя користується найбільшим попитом, давайте детальніше розберемося з її різновидами. Отже, вона буває наступних видів:

 1. Засоби для очищення. Якісно видаляють макіяж, природний бруд, а також омертвілі клітини шкіри.
 2. Тонізуючі засоби. Відновлюють баланс клітин, і навіть чистять їх зсередини.
 3. Зволожуючі засоби. Відновлюють водний баланс клітин, а також захищають їх від втрати надлишкової рідини.
 4. Живильні засоби. Крім додаткового зволоження клітин, живлять їх різними вітамінами та іншими корисними мікроелементами.
 5. Засоби захисту. Захищають шкіру обличчя від ультрафіолету, а також від негативної дії вітру та різних опадів.
 6. Антивікові засоби. Борються зі зморшками, а також роблять шкіру пружною та підтягнутою.
 7. Засоби для відбілювання. Борються із пігментацією на шкірі.

Вибір відповідної косметики

Насамперед вивчіть склад вибраного продукту. Рекомендується уникати косметики з агресивними хімічними компонентами. Найкраще робити ставку на натуральні компоненти. А якщо ви не знаєте, які бренди виробляють повністю натуральну косметику, ми вам підкажемо вісім перевірених українських брендів, чия продукція має максимальну ефективність використання.

І не забувайте, що важливо вибирати продукти, призначені спеціально для вашого типу шкіри. Також зверніть увагу на так звані вікові обмеження. Справа в тому, що з віком у шкіри змінюються потреби, тому необхідно вибирати тільки ті продукти, які будуть, по-перше, відповідати її віку і, по-друге, у своєму складі мати всі необхідні активні речовини для її правильного догляду.

Правила використання

Для початку важливо запам’ятати кілька базових правил використання доглядової косметики:

 1. Визначте тип шкіри. Перш ніж вибирати якісь косметичні засоби важливо визначити свій тип шкіри. Вона може бути суха, жирна, комбінована чи чутлива.
 2. Правильний порядок догляду. Виконуйте рекомендований порядок догляду: очищення, тонізування, зволоження та захист. Це допоможе максимально використати ефективність продуктів.
 3. Регулярність. Консистентність – ключовий момент. Доведено практично, що лише регулярне використання доглядової косметики дає найкращі результати.

Тепер кілька окремих слів про частоту використання. Як ми вже написали трохи ваше, регулярність – це запорука отримання бажаного результату. Але, як це зазвичай буває, бувають винятки із правил. Рекомендуємо щоразу перед використанням нового продукту читати інструкцію, де буде відзначено частоту його застосування. Іноді зустрічається така доглядова косметика, яка потребує строго дозованого нанесення.

Якщо в інструкції рекомендовано щоденне застосування, дотримуйтесь наступних двох принципів:

 1. Ранковий та вечірній догляд. Розробте щоденну рутину ранкового та вечірнього догляду. Це допоможе максимально ефективно використати продукти.
 2. Догляд за шкірою після макіяжу. Наприкінці дня важливо правильно очистити шкіру, прибрати залишки макіяжу та забезпечити додатковий догляд.

Висновок

Доглядова косметика – це вже невід’ємна частина життя, яка допомагає нам виглядати і почуватися краще. Однак успіх залежить від правильного вибору продуктів та їхнього регулярного використання.

Не забувайте, що ваша шкіра – унікальна, і вимагає індивідуального підходу. Тому, слідуйте порадам фахівців і дбайте про свою красу.

Яна Михайличенко

Головний експерт та засновниця інтернет-магазину YaMi. Лашмейкер із багаторічним стажем. Професійно займається продажем косметики з 2015 року.

Оцініть статтю
YaMi
Додати коментар